Dr. Aivars Tihonovs, plastikas ķirurgs
A A A

Redzes traucējumi jeb refrakcijas kļūda

No kā rodas problēmas ar redzi?
Ja cilvēkam ir perfekta redze, gaisma acīs ienāk caur radzeni (acs priekšējā daļa), kur fokusējas konkrētā tīklenes punktā (acs mugurējā daļa). Refrakcijas kļūda nozīmē, ka gaismas stari tiek lauzti tā, ka tie nefokusējas uz tīklenes.
eye1.jpg

Miopija jeb tuvredzība
Cilvēkam ar miopiju redze tuvumā ir skaidra, bet tālāk esoši priekšmeti šķiet miglaini vai neskaidri, jo gaismas stari fokusējas pirms tīklenes.

eye2.jpg 

Hiperopija jeb tālredzība
Hiperopijas gadījumā gaisma veido iedomātu fokusu aiz tīklenes, līdz ar to tuvāk esoši priekšmeti ir izplūduši, bet tālāk esošie  - skaidri saskatāmi.

eye3.jpg

Astigmātisms
Astigmātisms rodas tapēc, ka radzene ir izveidojusies kā regbija bumba ar divu veidu ieliekumu. Attēls šķiet neskaidrs vai miglains, jo gaismas stari tiek lauzti nevienādi. Mēdz būt gadījumi, kad  redze ir neskaidra gan tuvumā, gan tālumā. Cilvēkiem ar tuvredzību vai tālredzību bieži ir arī astigmātisms.

Ja cilvēks lieto brilles tikai lasīšanai, bet vēlas no tām atteikties, ļoti populārs risinājums ir tā saucamā monoredze jeb jauktā redze.

Redzi labo tā, lai cilvēks ar vienu aci skatītos tālumā (parasti tā ir dominējošā acs), bet ar otru - tuvumā. Pēc operācijas smadzenes automātiski pārslēdzas no vienas acs uz otru, cilvēkam to nemaz nepamanot. 

Presbiopija
Cilvēkiem virs 45 gadiem acs lēca zaudē savu elastību un nespēj precīzi fokusēt attēlu uz tīklenes. Presbiopijas gadījumā ir grūti saskatīt tuvumā esošus priekšmetus, līdz ar to ir nepieciešamas brilles lasīšanai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Piesakies BEZMAKSAS telefonkonsultācijai par redzes korekcijas operāciju!

Uzzini atbildes uz visiem Tevi interesējošiem jautājumiem!

 
Pieteikuma forma
LV EN RU