Edgars Rudītis, motosportists
A A A

Redzes pārbaude

Redzes pārbaudi vienmēr iesāk ar Jūsu apmeklējuma mērķa noskaidrošanu. Vai tās ir sūdzības par redzi, vai profilaktiskā redzes pārbaude visos gadījumos svarīgi izprast Jūsu problēmu, lai varētu Jums palīdzēt. Ir svarīgi, lai acu ārstam būtu pilnīga informācija par jebkurām problēmām, kas saistītas ar Jūsu acu un vispārīgo veselības stāvokli. Ņemot vērā iegūto informāciju, ārsts nosaka, kādi testi tiks lietoti redzes pārbaudes laikā. Redzes pārbaudi uzsākot, acu ārsts apskatīs Jūsu acis, pielietojot dažādas ierīces un datorizētu aparatūru. Ar biomikroskopu tiek apskatīta acs priekšējā daļa (acu plaksti, konjunktīva, radzene, varavīksnene, kā arī acs lēca). Kā arī tiks noteikta autorefraktometrija. Pēc acs priekšējās daļas apskates acu ārsts noteiks Jūsu redzes asumu. To nosaka ar simbolu tabulu uz speciāli izveidota ekrāna, sākumā ar Jūsu esošo redzes korekciju (brillēm, kontaktlēcām), ja tāda jau ir, ja nav tad bez redzes korekcijas. Jo simbola lielums ir mazāks un spējat to nosaukt, jo Jums ir labāka redze. Par labu redzi uzskata, ja Jūs redzat no tabulas simbolus ar lielumu 0.9-1.0. Šādu redzi uzskata par 100%.

Ja jūsu redzes kvalitāte neatbilst normai (0.9-1.0), tad tiek veikta redzes asuma korekcija izmantojot standarta optiskās koriģējošās lēcas, ievietojot tās speciālā proves rāmītī. Redzes korekciju precizē, kamēr Jūs redzat normu.

redzes-parb.jpg

Kad katrai acij ar redzes korekciju ir panākta simtprocentīga redze, novērtē redzes kvalitāti skatoties ar abām acīm kopā jeb binokulāro redzi. Skatoties ar abām acīm redzes kvalitāte vēl mazliet uzlabojas. Pārbaudot binokulāro redzi jeb kopredzi, novērtē - vai abas acis darbojas koordinēti kā pāris, neizraisot šķielēšanu, galvassāpes vai pat redzes dubultošanos.

Tālāk pārbaudīs redzes funkcijas tuvumā. Pārbaudi tuvumā sāk atkal ar redzes kvalitātes izvērtēšanu ar Jūsu jauno redzes korekciju, kas tika noteikta skatoties Jums uz tālumā izvietoto tabulu.

Jauniem cilvēkiem redzes kvalitāte tuvumā gandrīz vienmēr ir simtprocentīga - spēj saskatīt pašu smalkāko tekstu tuvuma tabulā. Savukārt cilvēki gados (no 45-50 gadu vecuma) pamana, ka neredz visu redzes pārbaudes tabulu tuvumā. Līdz ar to viņiem būs nepieciešama atsevišķa redzes korekcija tuvumam.

Pēc acu ārsta ieskatiem un Jūsu sniegtās informācijas var tikt veikta vēl virkne pārbaužu, lai iegūtu pilnīgu informāciju par acu veselību. Piemēram, redzes lauka pārbaude, acs virsmas (radzenes) topogrāfija, pupilometrija (zīlīšu diametru pārbaude dažādos apgaismojumos) un citas metodes.

Redzes pārbaudes laikā tiks pilināti pilieni, lai paplašinātu zīlītes un varētu izvērtēt acs iekšējās struktūras. Šajā gadījumā tiks izmantota oftalmoskopijas metode. Acs iekšpusē tiks apskatīta tīklene, redzes nervs, tīklenes centrālā daļa. Redzes pārbaudes beigās tiks mērīts acs iekšējais spiediens ar bezkontakta tonometru.

Apkopojot visus acu veselības pārbaudē iegūtos datus, acu ārsts Jums sniegs informāciju par Jūsu acu veselības stāvokli. Ja konstatēs, ka ir nepieciešama redzes korekcija, Jums izrakstīs piemērotas briļļu lēcas vai kontaktlēcas. Vai arī, ja konstatēs acu saslimšanu, tad nozīmēs papildu izmeklējumus, ja tādi būs nepieciešami un nozīmēs medikamentozo terapiju. Vai apstiprinās faktu, ka Jūsu acis ir veselas un redzes korekcija nav nepieciešama.

Konstatējot redzes pārbaudes laikā acu slimības, piedāvājam arī to tālāku diagnostiku, pielietojot acu ultrasonogrāfiju, perimetriju, OCT un ārstēšanu (sekundārā kataraktas lāzerdiscīzija, FAG injekcijas, tīklenes pataloģiju ārstēšana - tīklenes nostiprināšana ar lāzerfotokoagulācijas metodi).

Noskaidrot citu Jūs interesējošo informāciju par klīnikas pakalpojumiem Jūs varat, zvanot pa tālruni + 371 67 288 180 vai aplūkojot www.acuklinika.lv attiecīgās sadaļas.

 

 

 

 
 

Piesakies BEZMAKSAS telefonkonsultācijai par redzes korekcijas operāciju!

Uzzini atbildes uz visiem Tevi interesējošiem jautājumiem!

 
Pieteikuma forma
LV EN RU